Erihooldused

Selleks, et oma nahka õigesti hooldada, peab alguses selgeks tegema, mis tüüpi on nahk.

Naha struktuur on kõigil inimesel samasugune. Vahe on ainult rasunäärmete töö intensiivsuses.

Normaalne nahk

Nahk on puhas, sile ja elastne, nahavärv on enam-vähem ühtlane, mingeid puudusi ei ole silmaga näha.

Enne menstruatsiooni võivad ilmuda väikesed vistrikud. See ei ole probleem: lihtsalt moodustub rohkem hormoone, mis omakorda suurendavad rasunäärmete aktiivsust. Normaalsele nahale ei mõju vesi, seep, tuul ega päike.

Kombineeritud nahk

Kõige sagedamini esinev tüüp. Rasunäärmed töötavad ebaühtlaselt, ühes piirkonnas võib nahk olla kuiv, teises aga rasvane. Tavaliselt on nina ja otsaesise nahk rasvane, silmaümbrusnahk on aga puhas ja elastne.

Kuiv nahk

Õhuke, õrn ja tundlik. Noores ja keskeas on nahk tuhm, poore ei ole märgata. Ta on elastne ja ilus, aga läikest täielikult ilmajäetud: see ongi kuiva naha üks põhilisemaid tunnuseid. Hoolduseta ilmuvad nahale kiiresti kortsud ja ta muutub lõdvaks. Rasunäärmed ei ole aktiivsed, nahk on väga tundlik päikese, külmuse vastu. Vahel esinevad punetused põskedel. Selle nahatüübi eelis: põletikud esinevad harva.

Tundlik nahk

Reageerib väliskeskkonna mõjudele, pesemisvahenditele, niiskele ilmale, õhusaastatusele, stressile, odavale kosmeetikale. Selline nahk kestendub ja punetab sageli, eriti põskedel. Selline nahk vajab lõhna- ja värvivaba kosmeetikat. Tundlik nahk on kuiv, sarvkest on õhuke ja ei suuda nahka piisavalt kaitsta.

Rasvane ja probleemne nahk:

Läigib pidevalt, sest rasunäärmed toodavad rasva rohkem kui vaja. Esinevad vistrikud, poorid on suured. Selline nahk vajab sagedast puhastamist. Rasvasel nahal jääb rohkesti tolmu ja meiki, mis ummistab poore ja põhjustab vistrike tekkimist. Nägu tuleb puhastada 2-3 korda päevas, võib kasutada seepi. Sellegi poolest rasvane nahk vananeb aeglasemalt ja säilitab niiskust.

Küps nahk

Selline nahk vajab intensiivset hooldust. Pikkade aastate jooksul kaotab nahk oma elastsuse, niiskustasakaal häirub. Kaitsefunktsiooniga rasvakiht pakseneb, verevarustus ja rakkude uuenemine aeglustuvad.

Anu Vaba

Oleme avatud

Esmaspäev - Reede 09.00 - 19.00

Laupäev 09.00 - 16.00

Ilm Pärnus
17°
clear sky
humidity: 88%
wind: 4m/s SW
H 17 • L 17
Weather from OpenWeatherMap

  

anuvaba_kyljeriba